Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів - Виховна робота

ЗОЛОТІ ПРАВИЛА КЛАСНОГО КЕРІВНИКА

1. Бути особистістю, до якої діти тягнутимуться.

2. Учителя мають любити і поважати. А це можливо, коли він сам любить, поважає та піклується про кожну дитину, у стосунках з нею чесний і відвертий.

3. У вчителя не має бути "улюблеників”, тоді дитина прислухатиметься до його порад, залюбки виконуватиме усі його прохання, ділитиметься з ним найзаповітнішим.

4. Учитель має бути веселий, жартами підтримувати і заохочувати позитивне. Це наблизить його до дітей і збереже йому серце та нерви.

5. Учителеві слід знаходити час, щоб завдяки природі, мистецтву поповнювати запас своєї енергії.

6. Учитель має завжди бути доброзичливий. Ні в якому разі жодна дитина не заслуговує на жорстокість. Зло перемагають добром, любов’ю. Вчитель, бажаючи дитині лише добра, має прищеплювати добро власними вчинками – і вона відповість тим самим.

7. Учителеві не завадить читати якнайбільше наукової літератури – тоді він завжди буде цікавим співрозмовником.

8. Завдяки вчителям як особистості: "знайди себе в собі”, підкори себе собі, опануй себе і допо-можи дітям також зробити усе це.

9. Учитель має володіти мистецтвом індивідуальних бесід вміти вислухати дитину, підтримати в ній вогник само-поваги. Не можна обговорювати погані вчинки привселюдно. Самоповага постає з радощів за себе, за свої успіхи.

10. Класний керівник має створити такий учнівський колектив, у якому кожна дитина пам’ятає, що поруч з нею людина, на інтереси якої треба зважувати.

11. Педагог – це гаряче серце й холодний розум, він не може дозволити собі поквапні, непродумані рішення, не має права залежати від настрою.

12. Учителю слід дорожити довір’ям дитини, любити її, захищати, поважати її почуття. Тоді стосунки між учителем і дітьми будуть приязними, щирими. Педагог повинен берегти найцінніше: людську гордість, недоторканість осо-бистості, гідність дитини.

13. Учителю необхідно навчати дітей самодисципліни, вмінню долати лінощі. Школярі повинні розуміти, що навчан-ня у школі – це їхня найважливіша робота. Разом з батьками слід домагатися того, щоб дитина сама себе обслуговувала.

Учитель – це людина, котра любить дітей, котра опанувала найвищою педагогічною майстерністю, а саме: постійно пробуджувати в юному серці відчуття самоповаги, бажання стати сьогодні кращим, ніж учора.