Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів - Профком діє

Великобудищанської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів
Гадяцької районної ради Полтавської області
з питань охорони праці

В умовах ринкових перетворень у нашій країні особлива увага приділяється реалізації конституційного права громадян на охорону їхнього життя та здоров’я в процесі трудової діяльності. З цією метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, роботодавців та громадських організацій до проблем запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням 28 квітня проголошено Всесвітнім днем охорони праці. Основні положення щодо цього визначає Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про охорону праці», прийнятий Верховною Радою України у листопаді 2002 року. Згідно з цим законом у нашій школі адміністрацією було розроблено Положення про навчання з питань охорони праці й погоджено його на засіданні профспілкового комітету. У відповідності до даного Положення у січні 2003 року на зборах трудового колективу всі працівники школи вивчали основні вимоги нового закону.
  Враховуючи те. Що в нашому навчально-виховному закладі учні разом із програмою звичайної середньої школи опановують професії тракториста і водія вантажного автомобіля, згідно з «Положення про навчання неповнолітніх професіям, пов’язаних з важкими роботами і роботами з шкідливими або небезпечними умовами праці», директор школи О.В.Геращенко особисто організовує роботу з охорони праці, несе персональну відповідальність за створення безпечних і нешкідливих умов праці та навчання неповнолітніх, як того вимагають діючі нормативні акти про охорону праці, додержання їх прав, передбачених законодавством.
  На впрвадження освітньої діяльності, пов’язаної з наданням професійної освіти, школа отримала дозвіл Пол-тавського територіального управління Держнаглядохоронпраці після атестації робочих навчальних місць, навчаль-ного і виробничого обладнання на відповідність їх нормативним актам про охорону праці та оформлення відповідної документації.
  У школі створена система управління охороною праці, яка регулюється визначенням посадових інструкцій, правилами внутрішнього трудового розпорядку, Угодою та інструкціями з охорони праці, здійсненням контролю за їх виконанням. Учителі, які працюють в умовах підвищеної небезпеки, за наявності шкідливих факторів, а саме в кабінетах хімії, фізики, інформатики, майстернях, спортзалі, працівники котельні, інструктори з водіння трактора та автомобіля проходять навчання та перевірку знань з охорони праці. Відповідно до Положення про навчання проводяться всі види інструктажів з працівниками та вихованцями. Записи про їх проведення робляться в журна-лах реєстрації інструктажів з охорони праці та пожежної безпеки.
  Перед початком виробничої практики учні обов’язково проходять медичний огляд. Наказом по навчальному закладу на період проведення виробничої практики та виробничого навчання від школи призначається відповідальна особа за їх проведння, яка контролює створення здорових, безпечних і нешкідливих умов для праці учнів, їх інструктування і навчання з техніки навчання, виконання ними вимог охорони праці.
  Договори між нашою школою та господарствами: СТОВ «Фіалка», «Мрія» та ім. Ватутіна передбачають при-значають наказом директора керівника практики від названих підприємств. Цим же наказом по підприємству неповнолітні закріплюються за досвідченими працівниками-інструкторами з числа кваліфікованих фахівців. Вони і несуть відповідальність за організацію за безпечне проведення практики в бригадах, на дільницях та надають до-помогу практикантам у набутті професій.
  Як відомо, важливим документом у регулюванні взаємовідносин між адміністрацією школи та працівниками є Колективний договір, в якому висвітлені першочергові завдання з охорони праці. Постійний контроль за його ви-конанням здійснює профспілкоавий комітет. Створена і працює комісія з охорони праці і ТБ, яка спільно з адміністрацією поновлює інструкції з охорони праці та правила внутрішнього розпорядку, організовує заходи по здійсненню за дотриманням техніки безпеки працівниками та вихованцями, допомагає адміністрації у вирішенні питань про належене утримання приміщень, класних кімнат, майстерень, спортзалу та інше.
  На профспілкових зборах розглядаються питання по виконанню положень Колекивного договору та Угоди з охорони праці, Правил внутрішнього трудового розпорядку. Про роботу адміністрації школи по дотриманню тру-дового законодавста по охороні праці та звіт громадського інспектора з охорони праці заслуховуємо на засіданні профспілкового комітету. У листопаді 2003 року на педраді було винесене питання «Виконання програм і правил дорожнього руху, пожежної безпеки і техніки безпеки». У лютому 2004 проведено 6-ти годинний семінар-навчання працівників школи з питань охорони праці (наявний протокол і посвідчення працівників).
  Адміністрацією школи спільноз комісією з охорони праці розроблено 32 посадові інструкції для кожного працівника, 72 інструкції з охорони праці та пожежної безпеки, які надруковані і розміщені безпосередньо на кож-ному робочому місці, у кожному класі-кабінету.
  У лютому 2003 року на базі нашої школи проходив районний семінар новопризначених директорів шкіл та голів ПК. З досвіду спільної роботи адміністрація школи та профспілкого комітету з питань охорони праці перед учас-никами семінару виступив директор школи О.В.Геращенко.
  Організація охорони праці на виробництві – справа не проста. Тільки у спільній роботі адміністрації школи та профспілкового комітету можна досягти певних успіхів, адже турбота про охорону життя і здоров’я працівників у процесі трудової діяльності – одне з ключових завдань сьогодення.

В.М.Семенюта, голова ПК