Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів - Положення про піклувальну раду

Положення про піклувальну раду

про піклувальну раду Великобудищанської

спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів

Гадяцької районної ради Полтавської області

1.Загальні положення

1.1.Піклувальна рада – це орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи Великобудищанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів.

1.2.У своїй діяльності піклувальна рада керується Конституцією України, Законами України "Про освіту”, "Про загальну середню освіту” та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність навчальних закладів системи загальної освіти, цим Положенням.

2.Мета, завдання і принципи діяльності піклувальної ради

2.1.Метою діяльності піклувальної ради є забезпечення доступності загальної середньої освіти для всіх громадян, задоволення освітніх потреб особи, залучення широкої громадськості до вирішення проблем навчання і виховання

2.2.Основними завданнями піклувальної ради є:

-співпраця з органами виконавчої влади, організаціями, підприємствами, установами, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов навчання і виховання учнів (вихованців) у школі;

-сприяння зміцненню навчально-виробничої, наукової, матеріально-технічної, культурно-спортивної, корекційно-відновної та лікувально-оздоровчої бази школи;

-сприяння організації та проведенню заходів, спрямованих на охорону життя та здоровя -учасників навчально-виховного процесу;

-організація дозвілля (конкурси, вечори, спортивні змагання тощо) та оздоровлення учнів (вихованців), педагогічних працівників;

-сприяння створенню та раціональному використанню фонду загальнообовязкового навчання;

-сприяння виконанню чинного законодавства щодо обовязковості повної загальної середньої освіти;

-запобігання дитячій бездоглядності, сприяння працевлаштуванню випускників школи;

-стимулювання творчої праці педагогічних працівників та учнів (вихованців);

-всебічне зміцнення звязків між родинами учнів (вихованців) та школою;

-сприяння соціально-правовому захисту учасників навчально-виховного процесу.

2.3.Піклувальна рада діє на засадах:

-самоврядування;

-колегіальності ухвалення рішень;

-добровільності і рівноправності членства;

-законності, гласності.

3.Створення піклувальної ради та організація її діяльності

3.1.Піклувальна рада створюється за рішенням загальних зборів (конференції) або ради школи.

3.2.Піклувальна рада формується у складі 7-15 осіб з представників місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, окремих громадян, у тому числі іноземних.

3.3.Піклувальна рада може створювати комісії, ініціативні групи, до складу яких входять представники громадськості, педагогічного колективу, батьки або особи які їх замінюють, представники учнівського самоврядування.

3.4.Члени піклувальної ради обираються на загальних зборах (конференції) школи.

3.5.Члени піклувальної ради працюють на громадських засадах.

3.6.У випадках, коли хтось із членів піклувальної ради вибуває, на загальних зборах (конференції) на його місце обирається інша особа.

3.7.Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради.

З числа  членів піклувальної ради також обираються заступник та секретар.

3.8.Голова піклувальної ради:

-скликає і координує роботу піклувальної ради;

-готує і проводить засідання, затверджує рішення піклувальної ради;

-визначає функції заступника, секретаря та інших членів;

-представляє піклувальну раду в установах, підприємствах та організаціях з питань, віднесених до її повноважень.

Голова піклувальної ради має право делегувати свої повноваження членам піклувальної ради.

3.9.Робота піклувальної ради планується довільно. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але, як правило, не менш ніж чотири рази на рік. Засідання можуть проводитись також на вимогу третини і більше її членів.

Засідання піклувальної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше двох третин її членів.

Рішення піклувальної ради приймається простою більшістю голосів.

3.10.Піклувальна рада інформує про свою діяльність у доступній формі на зборах, у засобах масової інформації, через спеціальні стенди тощо.

3.11.Рішення піклувальної ради в 7-денний термін доводяться до відома колективу школи, батьків, громадськості. Їх виконання організовується членами піклувальної ради.

3.12.Не допускається втручання членів піклувальної ради в навчально-виховний процес (відвідування уроків тощо) без згоди директора школи.

Піклувальна рада має право:

-вносити на розгляд органів виконавчої влади, директора школи, загальних зборів (конференції) пропозиції щодо зміцнення матеріально-технічної, навчально-виробничої, наукової, культурно-спортивної, корекційно-відновної та лікувально-оздоровчої бази школи;

-сприяти залученню додаткових джерел фінансування школи;

-вживати заходи до зміцнення матеріально-технічної і навчально-методичної бази школи;

-сприяти стимулюванню творчої праці педагогічних працівників, учнів (вихованців);

-брати участь у розгляді звернень громадян з питань, що стосуються роботи школи, з метою сприяння їх вирішенню у встановленому порядку.

4.Права піклувальної ради

Піклувальна рада має право:

-сприяти залученню додаткових джерел фінансування школи;