Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів - Початкові класи

Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області

Меню сайту
Форма входу
Пошук

Початкові класи

Тема. Зустріч з казковими героями.

Мета. Повторити усну й письмову нумерацію чисел в межах 10. Розвивати вміння розвязувати приклади та задачі. Удосконалювати навики додавання та віднімання чисел в межах 10. Виховувати любов до української казки.

Обладнання.  Таблиці для розв’язу-

вання прикладів та задач, цифри, мікрофон, ілюстрації українських казок, індивідуальні картки.

Тип уроку. Урок узагальнення і систематизації вивченого матеріалу.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

1. Організація учнів.

  Доброго дня, діти!

  Прошу, - сідайте, будь-ласка,

  І помандруємо з вами у казку.

- До уроку всі готові?

- Так!

- Казки знаєте чудові?

- Так!

- Рахувати ви, мастак?

- Так!

- То ж сідайте всі рівненько,

 Й попрацюємо гарненько.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

  Ми підемо до казки, де зустрінемося з казковими героями і допоможемо їм виконати математичні завдання. Будьте уважні, старанні, вірно міркуйте, активно працюйте.

ІІІ. Ігровий момент.

Нашими провідниками будуть сороки.

На казковий наш урок

Прилетіло скільки сорок? ( 10 сорок)

(Назвати нумерацію чисел за таблицею від 1 до 10).

Перша хоче попрохати,

Лічилку навпаки сказати.

Лічилка

Десять, девять, вісім, сім –

Замовкає в небі грім.

Линуть хмари де-не-де.

Далі цифра шість іде.                                                                              

В лузі скошена трава –

Пять, чотири, три і два.

Після двійки – одиниця.

От і йди тепер жмуриться!

Ми жмуритися не будемо, а послухаємо, що скаже інша сорока.

Друга сорока – це просто морока.

Не вміє писати  - друга сорока.

- Діти, давайте навчимо сороку писати цифри.

ІІІ. Каліграфічна хвилинка.

(Записують числа від 1 до 10).

ІV. Усний рахунок.

Третя сорока сумує, зітхає.

Ніяк відповіді вона не вгадає.

Пограємо в ігри :

«Естафета» - допоможемо зайчикові,

«Розумники» - яка голова розвязала правильно?

V. Цікаві віршовані задачі. 

Четверта сорока дуже скрекоче.

Віршові задачі послухати хоче.

  Щоб втекти від ведмедя, Колобок загадав декілька задачок. Ведмедю не вдалося їх розвязати . Давайте йому допоможемо.

Гра «Мікрофон».

Що у лісі так гримить?

Робить вулики ведмідь.

Він зробив їх тільки 7 –

На 2 менше, ніж хотів.

І замислився ведмідь:

Скільки вуликів стоїть?   (5)

     Є у котика і киці

     5 горняток на полиці,

     І 2 мисочки для супу.

     Скільки посуду укупі?   (7)

У лісочку на горбочку –

3 тополі, 2 дубочки,

Скільки, друзі, на горбочку

Всіх дерев росте в лісочку?   (5)

     Біля річки на галявці

     Знайшли моркву сірі зайці.

     7 морквин уже немало.

     2 поїли, скільки стало?     (5)

VІ. Розвязування прикладів.

(Інд. та колективна робота).

Пята просить показати,

Як додати, як відняти,

Як уважно рахувати.

Завдання :

1). У якому з яєць Кощей ховає свою смерть?  (Індивідуальні картки. Письмово. Взаємоперевірка).

- Яка цифра схожа на голку?

2). Хто перший добіжить до будиночка Колобка?

VІІ. Фізкульхвилинка

Шоста сорока грайлива, завзята,

До відпочинку вас просить, малята.

Вийшов в поле наш мудрець

Та й узявся в боки.

Бо він, бачте, ще не звик.

Обрії широкі.

Покрутився на нозі,

Реготом залився.

І до всіх, усіх на світі

Низько уклонився.

Пішов як журавель,

Потім як лисичка.

Як ведмедик, як зайчата,

Як малесенькі качата

І грайливі жабенята.

Походив, пострибав

Та й до хати завітав.

VІІ. Розвязування задач.

Сьома сорока - весела, завзята

Хоче задачки вона розвязати.

1). Журавель положив у горнятко 10 кусочків мяса. 5 кусочків зїв сам. Скільки кусочків м’яса залишив лисичці? ( « Журавель та Лисичка»).

2). У лисички було 7 рибок. Одну рибку вона дала вовчикові. Скільки рибок залишилось у лисички?

(Казка « Лисичка та Вовчик»).

VІІІ. Логічні вправи.

Ну, а восьма хоче знати.

Як логічні вправи розв’язати?

Що цікаве ви їй можете сказати?

1). Загадка.

Прийшла кума із довгим віником.

На бесіду із нашим півником.

Схопила півня на обід

Та й замела мітлою слід.

А Півник склав їй такі задачі, яких вона не зможе розв'язати. Просить їй підказати.

а). Я і ти і ми з тобою. Скільки нас?

б). На яблуні 10 яблук, а на вербі на двоє яблук менше. Скільки яблук на деревах?

в). З одного боку стоїть хлопчик, а з другого – дівчинка. Посередині півень зніс яйце. Хто з дітей швидше добіжить до яйця?

2). Цікаве про птахів.

Соловей – рання пташка – починає співати з другої  години ночі. Після 3-ї години ночі починає кувати зозуля. Горобці прокидаються найпізніше – о 6-й годині ранку.

- Яка пташка співає раніше за всіх?

  У період вигодовування пташенят пара великих синиць приносить їм не менше десяти тисяч комах, а пара шпаків – сім тисяч хрущів та личинок.

- Яке число більше: десять тисяч чи сім тисяч?

 ІX. Вікторина «Дізнайся з якої казки?

Сорока девята – казкарка завзята.

Просить вас помудрувати

Й казочки відгадати.

Діти розглядають ілюстрації казок «Ріпка», «Три ведмеді», «Гуси-лебеді».

Запитання:

- Скільки казкових героїв у казці «Ріпка»?

- Назвати родину ведмедів від найбільшого до найменшого.

X. Підсумок уроку.

 Сорока десята скрекоче, скрекоче,

Підсумок уроку зробити хоче.

Запитує у вас:

Що робили на уроці?

Що сподобалося вам?

Позліталися сороки.

Роздивились на всі боки.

І дали такий наказ:

Молодці! Постаравсь увесь клас.

На перерву уже час.

 

Літера тура:

Гребенькова Л.О. Зимові вправи для першокоасників: Робочий зошит для учнів 1 класу. – Х.: Видавництво «Ранок», 2011.

Календар
«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031