Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів - Математика

Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області

Меню сайту
Форма входу
Пошук

Математика

ТЕМА. ДІЇ З ДЕСЯТКОВИМИ ДРОБАМИ

МЕТА: формувати вміння учнів виконувати множення і ділення десяткових дробів; учити розв’язувати текстові задачі, що містять додавання, віднімання,  

            множення і ділення; вчити учнів працювати в групах; розвивати логічне мислення; виховувати пізнавальний інтерес до навчання.

ОБЛАДНАННЯ: картки для індивідуальної роботи, таблиці.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

Учитель. Сьогодні ми з вами проведемо підсумковий урок з теми «Дії з десятковими дробами». На уроці ви повторите правила і покажете, як умієте їх застосовувати під час розв’язування прикладів і задач. Наш урок проведемо як змагання у клубі винахідливих і кмітливих.

Правила гри

  1. Кожна команда виконує відповідні завдання.
  2. У кожному змаганні за правильну відповідь нараховується певна кількість балів.
  3. Бали можуть зніматися в разі порушення дисципліни.

Учитель. Ми починаєм КВК

(У нас змагаються дві команди).

На КВК, на КВК

Запрошуєм команди,

Сьогодні він незвичайний,

Бо він – математичний!


   У нас змагаються дві команди « Винахідливі» і Кмітливі».


КАПІТАН. Команда «Винахідливі» до змагання готова! Наш девіз:

    Винахідливі завжди

    Сухими вийдуть із води.

    Складних завдань для нас немає,

    Сьогодні ми перемагаєм.

      КАПІТАН. Команда «Кмітливі» до змагання готова! Наш девіз:

    Кмітливі труднощі долають,

    Вони завжди перемагають.

    Перемогу ми здобудемо,

    У боротьбі ми перші будемо.

ІІ.  ПРИВІТАННЯ

 Команди одержали домашнє завдання: Скласти привітання цариці наук – математиці


     ВИНАХІДЛИВІ

Найдавніша на планеті

Між наук цариця,-

Математика- ти наша

Ввірна помічниця.

Вмій ділити, віднімати,

Множить швидко й додавати

Вмій кмітливо все збагнути

Першим в відповіді бути

Математику вивчати

Треба всім і всюди

Будем добре її знати

Вік нам вдячна буде.

       КМІТЛИВІ

Якщо хочеш досягнути

У житті своїх вершин,

Математику збагнути

Мусиш тонко до глибин

Найдавніша наймудріша

Всіх наук цариця,

Хай вона допоки світу

Славиться й святиться

Проникаючи в зоряні далі

В таємниці земної кори

Математика всіх закликає

«Ти міркуй фантазуй і твори»


УЧИТЕЛЬ. Отже, девізом нашого сьогоднішнього уроку будуть слова : «Ти міркуй фантазуй і твори». Від імені математики я дякую обом командам за гарні слова на її адресу і прошу зайняти свої місця.

ІІІ   КОНКУРСИ.

Кожна команда відповідає на запитання. Правильна відповідь 1 бал.

            ( для команди винахідливі )

а) Як додати десяткові дроби?

Б) Сформулювати правило множення десяткових дробів?

В) Як поділити десятковий дріб на розрядну одиницю?

г) Як поділити десятковий дріб на розрядну одиницю 10, 100, 1000?

д) Властивості додавання?

           (для команди кмітливі)

а) Як відняти десяткові дроби?

б) Як помножити десятковий дріб  на розрядну одиницю 10, 100, 1000?

в) Як поділити десятковий дріб на розрядну одиницю 0,1; 0.01; 0.001?

г) Властивості множення.

д) Сформулювати правило ділення десяткових дробів?

    2    МАТЕМАТИЧНА ЕСТАФЕТА

На карточках записані завдання які лежать на столі у вчителя. Учні по черзі виходять до столу, беруть карточки і розв’язують завдання. Кожен учень за розв’язані завдання одержує один бал.

          (для команди «Винахідливі»)

 а)  0.3×8=                                    в) 0,4×0,6=                                     д) 1,2 + 4,113=

    0,5+0.42=                                     5 – 4,6=                                          2,1 : 0,3=

б) 44: 0,4                                     г) 2,4× 2 =                                                                            

   8,6-7,125=                                    6 : 0,1 =     

          (для команди « Кмітливі» )

а)  88 : 0,8 =                               в)  2,8 : 0,4 =                                     д)  0,4× 7 =

     9,3 – 8,125 =                               6 – 5,5 =                                            7 × 0,1 =  

б)  0,3× 0,8 =                               г)  0,6 + 0,34 =   

 1,4 + 3,118 =                                     3,2 × 2 =

ІІІ.  Щасливе число

Командам потрібно було підготувати по три короткі повідомлення про число сім. Кожна команда команда за всі повідомлення отримує по 3 бали, якщо всі повідомлення удачні.

 

Команда «Винахідливі»

 1. Число сім достатньо часто зустрічається в природі і людському житті. Кожна фаза місяця триває сім днів. Ось чому тиждень складається із семи діб.

2. У сузір'ї Великого воза найяскравішими є сім зірок.
3. Веселка - це дуга, що має сім кольорів. 

Команда «Кмітливі».

  1. З давніх часів відомі сім чудес світу: Єгипетські піраміди, «висячі сади» Семіраміди, храм Артеміди, статуя Зевса в Олімпії, мавзолей у Галікарнасі, Колос Родоський, маяк на острові Фарос. На жаль ці будови , крім пірамід, не збереглися до наших днів.
  2. У природі звучить сім основних нот.
  3. Щоб не помилитися люди дійшли висновку, сім раз відміряй, один відріж.

IV. Конкурс капітанів     

Запрошуються капітани команд, які розв’язують однакові приклади. Відповіді записуються намалюнку від першої до четвертої сходинки. Хто перший дійде вершини той перший отримає бал своїй команді.

 Приклади.   12,6 : 0,3 =                       17,2 : 4 =

                      3,74 : 11 =                        13,6 : 3,4=

V.  ЗНАЙДИ МІСЦЕ ДЛЯ КОМИ

 Команди змагаються у швидкості відновлення запису, ставлячи коми на відповідні місця так, щоб отримувати правильну рівність. Правильна відповідь- 1бал


 Для команди „Винахідливі”

52 + 18 = 7             7,36 – 3,36 = 4

Для команди „Кмітливі”

74 – 24 = 5             725 + 275 =10

VI. ПРОЧИТАЙ СЛОВО

На дошці вивішуються плакати із завданнями. Потрібно записати дроби в порядку зростання ( спадання) і прочитати слово. Правильна відповідь - 5балів. Команда яка першою виконала завдання додатково одержує бал.

Для команди „Винахідливі”

 У порядку зростання

 Для команди „Кмітливих”

   У порядку спадання

2,5

2,15

2,7

2,05

2,62

2,001

2,54

О

Д

М

Ц

О

І

Л

VII. ЦІКАВА ЗАДАЧА.

    Команди розв’язують задачі на картках. По одному представнику від команди розв’язують задачі на дошці. За правильне розв’язання 3бали. Додатковий бал зараховується команді, яка першою виконала завдання

Для команди „Винахідливі”

     Пішохід протягом п’яти годин проходив відповідно 4,6км ; 4,9км; 5,1км; 4,7км. Яка середня швидкість пішохода.

Для команди „Кмітливі”

    Щодня протягом п’яти днів лев у зоопарку з’їдав відповідно 7,5кг; 8,2кг; 8,8кг;7,4кг; 9,1кг м’яса. Знайди середню кількість м’яса, яку з’їдав лев за один день.

Додаткові завдання

 1). У семи братів по одній сестрі. Скільки всього дітей у сімї?

 2). У перший кошик поклали десять яблук, а в другий – половину, що залишилася. Скільки було яблук?   (20)

 3). Який знак треба поставити між 2 і 3, щоб дістати число, яке більше від 2, алеменше від 3?   (кому)

 4). Скільки буде, якщо 100 поділити на половину?   (200)

 5). Пара коней пробігла 20,3 км. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?    (20,3)

6). Качка, стоячи на одній нозі, важить 2,5 кілограма. Скільки вона буде важити, якщо стане на обидві ноги?  (2,5)

7). У батьків 6 синів. Кожний має сестру. Скільки всього дітей у батька?  (7).

8). Двоє батьків і двоє синів поділили між собою три яблука так, що кожному дісталося по одному. Як це трапилося?

    (Яблука поділили батько син і дідусь)

9). Скільки буде десятків, якщо 3 десятки помножити на 2 десятки?  (60).                                                                                                                           

VIII. ПІДСУМОК УРОКУ.

Настав кінець уроку,

Прийшов і грі кінець.

Команда переможниця

Сьогодні молодець!

Бажаю математику

Вам вчити добре й далі.

Так, щоб могли отримати

Ви золоті медалі.

IV. Домашнє завдання.   №175

 

 

Календар
«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031