Великобудищанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів - Автосправа

Автосправа

ТЕМА. ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ

КЛАС: 11

МЕТА: сформувати знання учнів з основних положень ПДР, що стосуються перевезення вантажів транспортними засобами; навчити учнів розв’язувати задачі на картах з теми «Перевезення вантажів»; Виховувати точність, акуратність, самостійність, вміння логічно мислити,  сформувати свої думки і лаконічно їх висловити, професіоналізм; розвивати аналітичне мислення, уяву, пам'ять.

Форма проведення: урок закріплення та формування нових знань.

Обладнання: комплект плакатів з ПДР; стенд «Моделі світлофорів»; таблиці «Перевезення вантажів»; роз даткові карти з ПДР; макети перехресть із транспортними засобами, знаками, світлофором та регулювальником.

Місце проведення: кабінет правил дорожнього руху.

ХІД УРОКУ

Привести клас у порядок. Налаштувати учнів на робочий лад. Перевірити відсутніх, визначити чергових.

3. Актуалізація опорних знань: (3 хв.)

Отже ми з вами поговорили про деякі з основних розділів ПДР з теми «Проїзд небезпечних ділянок». Скажіть будь-ласка, про яких основних учасників дорожнього руху йшлося у нашій бесіді? (Транспортні засоби.) Які ж бувають транспортні засоби, згідно термінів і визначень ПДР? Для чого призначені ті чи інші транспортні засоби? Які з них призначені для перевезення вантажів? Подумайте, згадайте і скажіть: чи ви будучи учасником дорожнього руху, перевозили вантажі? А як ви гадаєте чи існують правила перевезення вантажів: Так, існують, а як на вашу думку, ці правила існують для кожного окремого вантажу, чи ні? Ні, звичайно, всі вантажі розділено на звичайні і спеціальні і Правилами дорожнього руху передбачено єдині правила перевезення вантажів транспортними засобами. Сьогодні ми з вами про них і поговоримо.

4. Повідомлення теми уроку.(0.5 хв.)

Отож запишемо у зошитах число і тему: «Перевезення вантажів» На сьогоднішньому уроці ми з вами розглянемо правила перевезення звичайних вантажів, спеціальних вантажів, габаритні та вагові обмеження щодо перевезення.

5. Формування нових знань: (15 хв.)

Як ми вже вияснили, дехто з вас брав участь у перевезенні вантажів. Згадайте як це було. Так, ви закріплювали вантаж. Самі цього не усвідомлюючи, ви виконували одне з правил перевезення вантажу:

Завжди ми з вами коли маємо намір здійснити перевезення вантажу, розраховуємо, чи витримає наш велосипед мішок зерна чи трави чи картоплі. В основному він витримує, але ж ми всю дорогу хвилюємося. ПДР, щоб водій не хвилювався передбачили таке правило:

Над чим ми точно з вами не замислювалися, так це над тим, коли не дозволяється перевозити вантажі. Для цього ми з вами законспектуємо:

Якщо враховувати всі вище перелічені чинники, то можна перевозити вантажі не порушуючи при цьому правила. інколи ми порушуємо їх самі того не розуміючи. Простий приклад: всі, або майже всі хлопці, хоча б разу житті бували на риболовлі. Найкращий транспорт для цього – велосипед – і екологічно чистий, і для здоров‘я користь; найкращий засіб для риболовлі – вудка. Не сітка, не тротилова шашка, а саме вудка. Рибалки зі стажем знають, яка повинна бути довжина вудки. Так ми її кріпимо до велосипеда і – поїхали зранку – раненько. Але стоп! Ми забули, що вудка - не габаритний вантаж, бо вона значно довша за велосипед, тобто усі вантажі, що виступають за межі транспортного засобу називають не габаритними. Для їх перевезення у правилах зазначено:

Отже розібралися з вантажем звичайним і габаритним і негабаритним, але ми знаємо, що є вантаж спеціальний, нестандартний, перевезення якого взагалі потребує спеціальних правил. Ви закінчите навчання, отримаєте посвідчення водія категорії »С», закінчите спецкурси і аж потім отримаєте спец допуск для перевезення спеціальних вантажів. Отже за спеціальними правилами, за погодженням з ДАІ відбувається перевезення:

5.2 тари з-під небезпечних вантажів;

5.3 коли хоч один із габаритів перевищує:

- за шириною – 2.65м;

- за висотою від поверхні дороги – 4м (для контейнерів – 4.35м);

- за довжиною – 22м (для маршрутних транспортних засобів - 25м);

- фактичну масу – 38т (для контейнеровозів – 44т);

- навантаження на одну вісь – 10т (11т);

- на здвоєні осі – 16т (18т);

- на строєні осі – 22т ( 24т);

- виступає за задній габарит на – 2м;

5.4 Осі слід вважати здвоєні чи строєні, якщо відстань між суміжними осями сягає 2.5м і не більше.

Особливі умови висувають і до обладнання транспортних засобів для перевезення негабаритних вантажів.

6. Закріплення нових знань: (12 хв.)

7. Підсумки уроку: (2хв.)

Вчитель наголошує основні моменти уроку, виставляє оцінки, коментує їх.

8. Домашнє завдання: (1хв.)

Тема «Перевезення вантажів» була останньою із розділу «Проїзд небезпечних ділянок», на наступному уроці – залік.

Теми:

П.22 «Перевезення вантажів» - вивчити;

П.16 «Проїзд перехресть»;

П.17 «Переваги маршрутних транспортних засобів»;

П.18 «Проїзд пішохідних переходів і зупинок маршрутних транспортних засобів»;

П.19 «Користування зовнішніми світловими приборами»;

П.20 «Перевезення пасажирів»;

П.21 «Рух через залізничні переїзди» - повторити.